Universitate / Organizare
CONDUCEREA UNIVERSITATII

CONDUCEREA ACADEMICA

RECTOR

Prof.dr.ing.
Aurel VLAICU

Str. Memorandumului 28, etaj 2, sala 210
Tel. +40-264-202 202 int. 2202 
e-mail: Aurel.Vlaicu@com.utcluj.ro

SECRETAR-SEF UNIVERSITATE

Ing. Lia CHIOREAN

Str. Memorandumului 28, etaj 2, sala 209
Tel. +40-264-202 209 int. 2209
e-mail: Chiorean.Lia@staff.utcluj.ro

SECRETAR RECTOR Ing. Paula ULAR Str. Memorandumului 28, etaj 2, sala 209
Tel. +40-264-202 280 int. 2280

PRORECTOR
Didactic şi cu probleme studenţeşti

Prof.dr.ing.
Daniela MANEA

Str. Memorandumului 28, etaj 1, sala 105
Tel. +40-264-202 352 int. 2352
e-mail: Daniela.Manea@cif.utcluj.ro

SECRETAR

Ing. Marinela VARTOLOMEI

Tel. +40-264-202 210 int. 2210  
e-mail: Marinela.Vartolomei@staff.utcluj.ro

PRORECTOR
Management universitar, studii masterale si doctorale

Prof.dr.ec.dr.ing.
Stelian BRAD

Str. Memorandumului 28, etaj 2, sala 215
Tel. +40-264-202 205 int. 2205
e-mail: Stelian.Brad@staff.utcluj.ro

SECRETAR

Maria KATONA

Tel. +40-264-202 290 int. 2290  
e-mail: Marika.Katona@staff.utcluj.ro

PRORECTOR
Cercetare stiintifica, infrastructura informatica si comunicatii

Prof.dr.ing.
Sergiu NEDEVSCHI

Str. Memorandumului 28, etaj 2, sala 207
Tel. +40-264-202 395 int. 2395
e-mail: Sergiu.Nedevschi@cs.utcluj.ro

SECRETAR 

Voichita BARAIAN Tel. +40-264-202 211 int. 2211
e-mail: Voichita.Baraian@cs.utcluj.ro

PRORECTOR
Relatii internationale, cooperare, educatie continua

Prof.dr.ing.
Catalin POPA

Str. Memorandumului 28, etaj 1, sala 103
Tel. +40-264-202 204 int. 2204
e-mail: Catalin.Popa@stm.utcluj.ro

SECRETAR

Ioana FODOREAN Tel. +40-264-202 282 int. 2282 
e-mail: Ioana.FODOREAN@staff.utcluj.ro
PRORECTOR
Managementul resurselor si politici financiare
Prof. dr. ing.
Vasile ŢOPA

Str. Memorandumului 28, etaj 1, sala 110
Tel. +40-264-202 203 int. 2203 
e-mail: Vasile.Topa@et.utcluj.ro

SECRETAR Olga POP Tel. +40-264-202 215 int. 2215  
e-mail: Olga.SAVCIUC@staff.utcluj.ro
PRORECTOR
Tehnic, administratie si patrimoniu
Conf. dr. ing.
Hortensiu Liviu CUCU
Str. Memorandumului 28, etaj 1, sala 115
Tel. +40-264-202 206 int. 2206 
e-mail: Liviu.Cucu@staff.utcluj.ro
SECRETAR

Codruta RADESCU

Tel. +40-264-202 216 int. 2216  
e-mail: Codruta.Radescu@staff.utcluj.ro

PRORECTOR
Centrul Universitar Nord din Baia Mare
Prof. dr. ing.
Dan Călin PETER

Str. Victor Babes, nr. 62, Baia Mare
Tel. +40-262-218 922
e-mail: dcpeter@ubm.ro

SECRETAR
 
 


SENATUL UNIVERSITATII

PRESEDINTE

Prof.dr.ing. Mihai ILIESCU

Str. Str. C. Daicoviciu, nr. 15, sala 475
Tel. +40-264 202 361 int. 2361 
e-mail: Mihai.Iliescu@cfdp.utcluj.ro

SECRETAR PRINCIPAL

ing. Maria Liana FENEȘAN

Tel. +40 264 202 350 int. 2350  
e-mail:

SECRETAR mat. Adriana CREȚ Tel. +40 264 202 347
e-mail:
VICEPRESEDINTE Prof.dr.ing. Sorin-Gabriel POPESCU
e-mail: Sorin.Popescu@muri.utcluj.ro
VICEPRESEDINTE Prof.dr.ing. Mihail-Ioan ABRUDEAN
e-mail: Mihai.Abrudean@aut.utcluj.ro
VICEPRESEDINTE Prof.dr. Georgeta CORNIȚĂ
e-mail:
CANCELAR Prof.dr.ing. Corina-Julieta BÎRLEANU
e-mail: Corina.Barleanu@omt.utcluj.ro


CONDUCEREA ADMINISTRATIVA

DIRECTOR ECONOMIC

Ec. Adriana OCHIS

Str. Memorandumului 28, etaj 3, sala 303 Tel. +40-264-202 208 int. 2208 
e-mail: Adriana.Ochis@colegiu.utcluj.ro

DIRECTOR ADMINISTRATIV Ec. Cornel MURESAN Str. Memorandumului 28, parter, sala 117
Tel. +40-264-202 207 int. 2207
e-mail: Cornel.Muresan@staff.utcluj.ro
DIRECTOR ADJUNCT ADMINISTRATIV Arh. Gavril TORSIN Str. Memorandumului 28, parter, sala 117
Tel. +40-264-202 287 int. 2287 
mailto: Gavril.Torsin@staff.utcluj.ro
DIRECTOR ADMINISTRATIV CENTRUL UNIVERSITAR NORD DIN BAIA MARE Vasile ANITAS Tel.+40-262-218-922 int. 120
mailto: anitas_vasile@yahoo.com

 

 

Organigrama
Comisia de Etica
Declaratii de avere
 
ACADEMIC
Consiliul de administratie
Senat
 
ADMINISTRATIV
Registratura
Acte de studii
Doctorat
Contabilitate
Financiar
Juridic
Dotare/Aprovizionare
Resurse umane
Personal
Plan Salarizare
 
Biroul de Relatii Internationale
Birou Audit Intern
Departamentul de imagine si relatii publice
Compartiment asigurarea calitatii
Oficiul recrutare candidati admitere
Centrul de Comunicatii "Pusztai Kalman "
Departamentul de informatica







 

Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
Str. Memorandumului nr. 28, Cod postal 400114, Cluj-Napoca, Romania
tel. +4 0264 401 200, 401248, tel./fax +4 0264 592 055

Mesajul Rectorului | Istoric | Relatii Internationale | Organizare | Analize | Sindicatul | Documente | Telefoane | Harta | Contact