In perioada 26 iunie -14 iulie 2006 Filiala Cluj Napoca a Academiei Romane organizeaza o serie de manifestari in cadrul Zilelor Academice Clujene.

Deschiderea acestor manifestari va avea loc in data de 26 iunie 2006 ora 9.00 in sala de conferinte a Bibliotecii Centrale Universitare "Lucian Blaga" printr-un cuvant de deschidere al D-nului Acad. Ionel HAIDUC, Presedintele Academiei Romane.

In cadrul acestor serii de manifestari, Sectia de Stiinte Ingineresti a Academiei Romane impreuna cu Filiala Cluj Napoca a Academiei de Stiinte Tehnice va organiza in data de 27 iunie 2006 un simpozion cu titlul

ACTUALITATI SI PERSPECTIVE IN STIINTELE TEHNICE

Lucrarile simpozonului se vor desfasura in Aula "Alexandru DOMSA" a Universitatii Tehnice din Cluj Napoca, Str. Daicoviciu 15 incepand cu ora 9.00.

Programul detaliat al simpozionului se poate descarca de aici .

Va invitam sa participati la ambele manifestari prezentate mai sus.

Prof. Dr. Ing. Horia COLAN

Presedinte de onoare al filialei Cluj Napoca a Academiei de Stiinte Tehnice din Romania

Prof. Dr. Ing. Radu MUNTEANU

Presedinte al filialei Cluj Napoca a Academiei de Stiinte Tehnice din Romania