"BEST Cluj-Napoca impreuna cu AIESEC Cluj-Napoca organizeaza un nou eveniment numit "One Week University" (in perioada 12-17 martie 2007) destinat, in special, studentilor din Universitatea Tehnica.

Scopul acestui eveniment este de a oferi participantilor cunostinte, atat teoretice cat si practice, pentru viitoarea lor cariera.  Propriu-zis studentii vor avea ocazia  sa  participe la  training-uri GRATUITE, cu durata de aproximativ 2 ore fiecare, pe diverse teme. Pregatirea trainigurilor este asigurata de companii cu renume, active in mediul de afaceri clujean si national.

Companiile si temele trainingurilor sunt:

BRINEL - ERP Consulting and development
       EMERSON - Point the Ability, Touch the Future
       FORTECH - Software Development Process
       IQUEST - Careers in IT
       ISDC - Project Management
       MENTOR HR - Assertive Communications
       MENTOR HR - Job Hunting
       TENARIS - First Steps in Building a Career

Pe site-ul evenimentului,  www.owu.bestcj.ro , este afisat orarul training-urilor, iar  pentru a aplica la aceste training-uri trebuie doar sa completati un fomularul on-line de pe acest site. Pentru orice alte nelamuriri,  Va rugam sa trimiteti un e-mail la: mircea.vadan@best.eu.org.