ISOC, DORIN Managementul proiectelor de cercetare. Ghid practic. Cluj-Napoca, Risoprint, 2007. 208 p.; 17 x 24 cm.

Lucrarea va aparea in librarii si in biblioteci dar pentru a veni in sprijinul studentilor si colegilor mei din universitate am acceptat un pret promotional de 23.00 lei/exemplar.

La acest pret, lucrarea poate fi achizitionata de la Catedra de automatica/cladirea din Str.Baritiu (tel.401220) sau de la sala 3/Casa alba la locatia Observator-Electrotehnica.

Cuprins: Prefata.Introducere.Diferenta dintre competenta stiintifica si competenta manageriala. Risc si management in cercetare. Construirea propunerii de proiect de cercetare. Practica evaluarii propunerilor proiectelor de cercetare. Rezultatele cercetarii si proprietatea intelectuala. Raportarea rezultatelor proiectelor de cercetare. Managementul sistemului de proiecte de cercetare cu finantare publica. Anexe: Elemente de protectie si gestiune a proprietatii intelectuale. Studiu de caz privind compararea diferitelor modalitati de descriere a activitatilor unui plan de realizare. O analiza critica a definitiilor dintr-un ghid de buna practica. Bibliografie.Index.