UNIVERSITARIA
Targ international pentru servicii academice

Cea de-a 9-a editie a targului UNIVERSITARIA se desfasoara la Expo Transilvania in perioada 20-22 noiembrie 2007.

Organizatorii acestei manifestari expozitionale sunt: Uniunea Universitatilor Clujene alcatuita din: Universitatea “Babes-Bolyai”, Universitatea Tehnica, Universitatea de Medicina si Farmacie “Iuliu Hatieganu”, Universitatea de Arta si Design, Academia de muzica “Gheorghe Dima”, Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara, Universitatea “Bogdan Voda” Cluj-Napoca alaturi de Expo Transilvania si Camera de Comert si Industrie Cluj.

Actuala editie a targului de servicii academice Universitaria, asemeni celor precedente, isi propune sa reuneasca cererea si oferta unui important sector ce a cunoscut schimbari semnificative in ultimii 17 ani: invatamantul superior romanesc.

Va asteptam sa vizitati cel mai important eveniment de profil din Transilvania care se va desfasura la Cluj-Napoca, dupa urmatorul program:

20 noiembrie

• 11.00 Deschiderea oficiala
  • 12.00 Parada de moda
            Coordonator: Universitatea de Arta si Design.
  • 14.00 Prezentare Oferta de invatamant superior francez - Centrul Cultural Francez
  • 15.30 Workshop - Salonul Cercetarii. Implicarea USAMV Cluj-Napoca in cercetarea din Romania
             Prezentare Editura AcademicPres. Lansare de carte.
             Coordonator : Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara
  • 18.30 Concert - Sala de concerte a Academiei de Muzica “Gheorghe Dima”
            ( Str. I.C.Bratianu Nr. 25, Cluj – Napoca )

21 noiembrie

• 11.00 Workshop Protectia europeana a drepturilor omului in U.E.”
             Coordonator: Universitatea “Bogdan Voda” Cluj-Napoca

• 12.30 “EUROWEX”: O solutie tehnologica pentru aplicarea semnaturii digitale in procesele de notare a studentilor si de monitorizare a activitatilor didactice.
              Coordonator: Universitatea Tehnica Cluj-Napoca
  • 14.00 Workshop - “Programe academice la Universitatea Babes-Bolyai”
  • 15.30 Cercetare avansata la Universitatea Babes-Bolyai, Coordonator: UBB
  • 18.30 Concert - Sala de concerte a Academiei de Muzica “Gheorghe Dima”

•             ( Str. I.C.Bratianu Nr. 25, Cluj – Napoca )

22 noiembrie

• 16.00 Inchiderea targului UNIVERSITARIA 2007
  • 18.30 Concert - Sala de concerte a Academiei de Muzica “Gheorghe Dima”
                ( Str. I.C.Bratianu Nr. 25, Cluj – Napoca )

Expozitie permanenta a studentilor Universitatii de Arta si Design Cluj-Napoca, pe intreaga durata a targului.