Vă invităm să participaÅ£i la cea de a VI-a ediÅ£ie a Salonului InternaÅ£ional de Inventică "PRO INVENT", din cadrul Târgului InternaÅ£ional Tehnic ( 1- 4 aprilie 2008 ) - Complexul expoziÅ£ional Expo-Transilvania din Cluj-Napoca. Manifestarea este organizată de Camera de ComerÅ£ ÅŸi Industrie Cluj, Expo Transilvania, sub auspiciile Universităţii Tehnice Cluj-Napoca, Academiei de ÅžtiinÅ£e Tehnice a României - Filiala Cluj, în parteneriat cu Institutului NaÅ£ioanal de Inventică, IaÅŸi,  Forumului Inventatorilor Români, Societatea Inventatorilor din România, ÅŸi A.G.E.P.I.(AgenÅ£ia de ProtecÅ£ie Intelectuală a Republicii Moldova).

Salonul se doreşte, în primul rând, un mijloc de promovare a vizibilităţii internaţionale a invenţiilor prezentate în scopul lărgirii ariei de valorificare superioară, imediată, a acestora; pe de altă parte, se asigură cadrul propice de întâlnire directă a inventatorilor atât cu potenţialii beneficiari cât şi cu publicul vizitator.Totodată, se va proceda la jurizarea şi acordarea de distincţii pentru cele mai valoroase invenţii prezente la salon.

Persoană de contact: Liliana Pop, Tel./Fax: 0264-401320;

Mb.: 0722-603686; e-mail:  Liliana.Pop@staff.utcluj.ro.