Campanie de ecologizare în cămine

ÃŽn data de 6-7 februarie 2009, OrganizaÅ£ia BEST Cluj-Napoca din cadrul Universităţii Tehnice desfăşoară o campanie de ecologizare în campusurile din Observator ÅŸi Mărăşti.

Campania numită "Green Week"  iÅŸi propune să sensibilizeze publicul studenÅ£esc la problema reciclarii hârtiei. ÃŽn cadrul campaniei, voluntar BEST se vor deplasa în campusuri în data de 6 ÅŸi 7 februarie ÅŸi vor colecta maculatura rămasă după sesiune de la studenÅ£i, direct de la aceÅŸtia din cameră, sperând astfel sa atraga atentia asupra unei modalitati simple si eficiente de a respecta mediul inconjurator. Hartia care va fi adunată va fi transportată de catre BEST la puncte de colectare unde va fi valorificată.

Este a doua editie a  acestei campanii organizata de BEST Cluj-Napoca, care are deja in vedere, pentru continuitatea proiectului, alte actiunti de responsabilizare socială în rândul studenÅ£ilor care se vor desfasura pe parcursul anului universitar curent.

Echipa BEST