Universitatea Tehnicã din Cluj-Napoca îºi cautã mascota

Universitatea Tehnicã din Cluj-Napoca organizeazã un concurs, pentru realizarea unei mascote care sã reprezinte instituþia clujeanã de învãþãmânt tehnic superior.

Schiþele acceptate în competiþie trebuie sã inspire tinereþe, implicare, aspiraþie, curaj, determinare, temperament, ancorare în comunitate, inteligenþã, dinamism, forþã si perseverenþã.

Ideile dumneavoastrã puse pe hârtie vor fi depuse la registratura Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca, Str. Memorandumului 28 sau trimise pe adresa daniela.manea@cif.utcluj.ro, pana la data 15 aprilie, dupa care va avea loc jurizarea lucrarilor.

Rezultatele finale vor fi afisate pe site-ul universitatii www.utcluj.ro si trimise spre publicare presei locale, regionale ºi naþionale.

Va doresc multa inspiratie si succes.

Daniela Manea