In perioada 13 decembrie 2004 - 13 februarie 2005 se efectueaza inscrierile on-line pentru cursurile de primavara oferite de BEST (Board of European Students of Technology) si Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca. Cursurile se adreseaza tuturor studentilor UTC-N. Sunt disponibile 16 cursuri in 10 tari europene. Pentru studentii UTC-N nu se percepe  taxa de participare, iar cazarea si masa sunt oferite GRATUIT de catre organizatori.

Timp de o saptamana puteti participa la cursuri pe diferite teme tehnice, competitii sau conferinte pe teme educationale. La finalul cursului se elibereaza o diploma de participare semnata de grupul local BEST si Universitatea organizatoare. Mai mult, in acelasi timp veti avea o experienta de neuitat cu cel putin alti 20 de studenti europeni.

Pentru inscriere si depunerea scrisorii de intentie de parcticipare la curs este necesar un cont in sistemul BEST. Validarea contului se face la sediul BEST Cluj-Napoca cu carnetul de student vizat.

Mai multe informati pe site-ul BEST Cluj-Napoca - www.bestcj.ro, sau direct site-ul pentru inscriere - http://www.best.eu.org/courses.jsp.

Succes!