In perioada  18-20 martie, BEST Cluj-Napoca si Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca organizeaza la Casa de Cultura a Studentilor cea de a cincea editie a festivavalului multimedia BEST PcParty.

PCParty este un festival multimedia ce implica o retea de aproximativ 400 de calculatoare deschis tuturor pasionatilor din domeniul informatic. Pentru multi este cel mai asteptat eveniment al anului, reprezentand oportunitatea perfecta de a-si prezenta lucrarile personale din domenii precum : Design Web, Grafica, Animatie, Muzica si Demo-uri.

De asemenea, se vor desfasura si trei concursuri de animatie in Flash si programare in Java in vederea angajarii, cu premii oferite de catre companiile organizatoare.

Impatimitii de jocuri au posibilitatea de a-si etala talentul in competitiile celor mai populare jocuri din lume la ora actuala.

Evenimentul le ofera participantilor posibilitatea de a discuta cu oameni care impartasesc aceeasi pasiune si de a face schimb de informatii.

Mai multe informatii se pot gasi la