Conferirea titlului si diplomei de PROFESOR DE ONOARE al UTCN Excelentei Sale WILLIAM JEFFERSON CLINTON, al 42-lea Presedinte al STATELOR UNITE ale AMERICII

In data de 21 Mai 2005, Rectorul Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca, Prof.dr.ing.Dr.H.C.Mult. Radu MUNTEANU a inmanat diploma de PROFESOR DE ONOARE al UTCN Excelentei Sale William Jefferson CLINTON, al 42-lea Presedinte al STATELOR UNITE ale AMERICII , cu ocazia vizitei Excelentei Sale in Romania.

William Jefferson CLINTON - Honorary Professor of the Technical University of Cluj-Napoca

On May the 21st, 2005, the Rector of the Technical University of Cluj-Napoca, Prof.dr.ing.Dr.H.C.Mult. Radu MUNTEANU , offered to His Excellency William Jefferson CLINTON, the 42nd President of the UNITED STATES of AMERICA the Title and the Diploma of HONORARY PROFESSOR of the Technical University of Cluj-Napoca , during the visit of His Excellency in Romania.